Orgazm Bozuklukları
Orgazm BozukluklarıOrgazm cinsel deneyimin ve doyumun zirve noktasidir. Bu olay erkeklerde genellikle cinsel bosalma; her iki cinste de nefes alma artma, kizariklik kalp hizinda artma göz bebeklerinde büyüme, istemsiz kasilmalar gibi fiziksel etkilerle beraber görülür. Orgazma cinsel iliski ya da mastürbasyon ile ulasilabilir. Orgazm 10-20 saniye kadar sürer ancak bazi ilaçlar ve kremlerle bu süre uzatilabilir. Kadinlar erkeklerden daha geç orgazma ulasmalarina ragmen eger yeterli cinsel uyari verilirse erkeklerden daha kapsamli ve siddeti orgazm yasayabilirler.

Kadinlar ruhuna hitap etmeyecek sekilde sadece mekanik bir yaklasimla iliskiye zorlanirsa orgazm olamamasi kaçinilmazdir. Bu nedenle iliski öncesi ve iliski esnasinda söylenecek güzel seyler, dokunuslar, iltifatlar kadinda gevsemeye neden olacak (ön sevisme: uyarilma safhasi) orgazma ulasilmasi ve orgazmin siddeti daha iyi olacaktir.

Saglikli bir cinsel yasam için her iliskide olmasa da orgazm gereklidir. Cinsel yasami bozulan kisinin ruhsal durumu da bozulacak bunlar daha sonra birikerek esler arasinda isteksizlige ve cinsel iliskiden kaçinmaya kadar ulasabilecektir. Seksüel gerginlik birikerek daha sonra esler arasinda hiç alakasiz konularda çatismalara ve tartismalara neden olabilmektedir. Mutluluk veren bir sevisme ve cinsel iliski esleri daha huzurlu, daha mutlu ve çevrelerine karsi daha sevecen yaparken birbirlerine daha çok baglar, yakinlastirir ve onlari bütünlestirir.
 
 
 
 
:: Diğer Hizmetler + tüm hizmetleri gör
 
- Çocuk Testleri
- Oyun Terapisi
- Bireysel Terapi
- Hipnotik Yeniden İşlemleme Terapisi
- Yetişkin Testleri
- Çocuk Gelişim Takibi
- Dikkat Eksikliği
- Öğrenme Güçlükleri
- Davranış ve Uyum Zorlukları
- Sınav Kaygısı
- Özgüven Kazandırma
- Ergenliğe Adaptasyon Süreci
- Ebeveyn Çatışmaları
- Aile İçi İletişim Sorunları
- Etkili Ebeveynlik Becerileri
- Performans Kaygısı
- Stres ve Zaman Yönetimi
- Depresyon
- Kaygı Bozukluğu
- Obsesif Kompulsif Bozukluk
 
 
Pro WEB